Rehberlik

Her Bahar Bir Çiçek İle Başlar
 • Bilimden eğlenceye, sanattan spora birçok alanda eğitim vererek çocuklarımızın bedensel ve zihinsel gelişimini en üst seviyede destekliyoruz.
 • GÖZLEM

  Çocukların sınıf içinde öğretmeni ve arkadaşları ile ilişkisini, etkinliklere ve oyuncaklara yönelik tutum ve davranışları gözlemler.

  BİRE BİR ÇOCUK GÖRÜŞMELERİ

  Gözlemden bir sonra ki aşama olup acil yardıma ihtiyacı olan çocuklar öncelenir. Bu aşamada çocuk ile pedagoğumuz birebir öğrencimizi daha yakından tanımak için sorular sorar ve not alır.Daha sonra ” bir çocuk çiz”, “bir aile çiz” gibi Projektif (yansıtmalı) test uygular. Bu öğeyle ilgili bir açıklama ekleyin

  AİLE GÖRÜŞMESİ

  Her aile ile en az bir kere tanışma görüşmesi yapar tabi ki Özel durumu olan çocuklar bu aşamada önceleniyor. Aileden anamnez(özgeçmiş) bilgileri alır. Çocukla yapılan birebir görüşmenin sonuçları aile ile paylaşılır ve ne yapılacağına karar verilir.

  YÖNLENDİRME

  Bu aşama karar aşamasıdır. Aile dinamiklerini güçlendirici etkinlikler verilir. Çocuk dört aşamada değerlendirilir: 1 aşama kendi başına üstünden gelebilir 2. aşama Anaokulunda bunun üstesinden gelebilir 3.aşama Dışardan destek alması gerekir 4. Aşama Acil dediğimiz. 3 ve 4 aşamalarda iyi bir oyun terapistine yada aileyi aile danışmalık hizmetlerine yönlendirilir. Metal(zihinsel) problemi olduğunu düşündüğümüz çocuklar RAM’a yönlendirilir.

  SEMİNERLER

  Her ay bir konu belirlenir ve velilerimize ve öğretmenlerimize yönelik seminer hizmeti verilir.

 • Bizimle İletişime Geçin!